Stypa w Krakowie? Jak wybrać miejsce na tę szczególną uroczystość.

Na uroczystość po pogrzebie decydujemy się zazwyczaj z dwóch powodów:  ze względu na dalekich krewnych, którzy przyjadą z różnych zakątków kraju lub zagranicy oraz dlatego, że najbliższa rodzina zmarłego chce uczcić jego pamięć w gronie przyjaciół i bliskich w poczuciu, że była to osoba kochana, szanowana i poważana, że będzie nam jej po ludzku brakować.


By zorganizować stypę, musimy określić, na co będziemy mogli sobie pozwolić i w jakiej konwencji, a co za tym idzie w jakim miejscu powinna się ona odbyć. Czyli kluczowe są sprawy  finansowo–logistyczne. Jeśli budżet domowy jest skromniejszy, stypę można przygotować w domu, u któregoś z członków rodziny, kto będzie w stanie pomieścić zaproszonych gości. Trzeba jednak pamiętać, że gotowanie dla sporej ilości osób jest bardzo czasochłonne, a w obliczu rodzinnej tragedii może  nawet przerosnąć nasze możliwości. Dlatego też warto rozpatrzeć ofertę restauracji w Krakowie, może się bowiem okazać, że  w kwestii kosztów nie ma znacznej różnicy, a pod względem organizacyjnym będzie to zdecydowane ułatwienie.


Decydując się na organizacje stypy poza domem musimy uwzględnić kilka kluczowych kwestii, które pozwolą na zorganizowanie jej w najwłaściwszy sposób. Po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć jak wybrać odpowiedni lokal? Oczywiście nie wolno zapominać o transporcie dla zaproszonych żałobników – jeśli nie ma możliwości zrobienia stypy w pobliżu miejsca pochówku, to należy poprosić jadących samochodami gości, by podwieźli tych niezmotoryzowanych lub zamówić autokar albo bus. Odpowiednia lokalizacja na pewno jest jednym z najważniejszych czynników. Bliskość dworca PKP i PKS jak w przypadku Restauracji Browar Lubicz w Krakowie na pewno ułatwi komunikację powrotną dla osób spoza Krakowa.
„Znajdujemy się w pobliżu jednego z największych krakowskich cmentarzy – Cmentarza Rakowickiego, dlatego też często nasz lokal jest wybierany na organizację uroczystości jakimi są stypy. Bliskość Dworca PKS i PKP sprawia jednak, że organizujemy tego typu wydarzenia również w sytuacjach, w których pogrzeb odbywa się na innym cmentarzu. Dlatego wiem, że lokalizacja w centrum miasta, blisko publicznych środków transportu jest zdecydowanym ułatwieniem dla gości.” – mówi Andrzej Leśniara Dyrektor Browaru Lubicz.


Co jeszcze powinno charakteryzować odpowiedni lokal?  Musi to  być miejsce pewne, w którym wszystko będzie przygotowane na czas i co najważniejsze – nasz wkład organizacyjny ograniczy się do wyboru menu oraz momentu uregulowania płatności. W podobnym tonie wypowiada się właśnie Andrzej Leśniara:
„W Browarze Lubicz organizujemy przyjęcia okolicznościowe na różne okazje. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by klient nie musiał martwić się o powodzenie danego spotkania. W szczególności przy organizacji stypy zdajemy sobie sprawę, że klienci mają dużo poważniejsze sprawy na głowie w tym smutnym dla nich czasie, dlatego zapewniamy, że kwestie organizacyjne po ich stronie ograniczone są do minimum. Oczywiście to klient ma decydujące zdanie, ale nasz profesjonalny zespół zawsze służy radą i pomocą. Naszą ofertę związaną z przyjęciami można poznać na stronie: http://www.browar-lubicz.com.pl/stypy


Restauracja to najbardziej komfortowy sposób przygotowania stypy również z tego powodu, że często mamy gotowe przykłady menu dla gości na tego rodzaju uroczystość. Najczęściej posiłek składa się wtedy z zupy, dania głównego oraz deseru, do którego podane są kawa, herbata i soki. Przy wyborze dań należy wziąć pod uwagę to, co w sobie zawierają i czy są akceptowane przez naszych gości. Browar Lubicz cechuje różnorodność menu i możliwość uwzględnienia specjalnych życzeń gości. Potwierdza to szef Kuchni Rafał Wcisło –  „W Browarze Lubicz dbamy o każdego gościa, stąd możemy w razie potrzeby sprostać wszystkim wymaganiom, w naszym menu nie zapominamy o dzieciach oraz np. o wegetarianach i zapewniamy, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.”


Jeżeli decydujemy się na organizację stypy po uroczystościach pogrzebowych, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o jej charakter – kameralny czyli tylko najbliższa rodzina czy dla większej liczby osób, w szczególności uwzględniając tych, którzy przyjechali specjalnie na pogrzeb. Uroczystość po pogrzebie będzie dobrą okazją do wspólnego wspominania kochanej osoby. Dlatego też warto wybrać opcję, która do minimum sprowadzi nasz czas przeznaczony na organizację, a pozwoli nam się skupić na tym, co w tym dniu jest najważniejsze czyli pożegnaniu z bliską osobą.

Wyjątkowe miejsca

Restauracja Waniliowa

Warszawa, al. Reymonta 15

Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Warszawa, Żwirki i Wigury 1

Dwór Biesiadny Konin

Konin, Ślesin, Koło, Licheń Stary, ul. Jana Pawła II 104

Browar Lubicz

Kraków, ul. Lubicz 17J

Agroturystyka Przechody

Przechody, Szczuczyn, Grajewo, Mońki, Rajgród, Przechody 2

LOKALE W KTÓRYCH ZORGANIZUJESZ STYPĘ

Lokalne cmentarze