Co wiemy o rytualnym kanibalizmie Papusów?

Papua Nowa Gwinea to kraina o dużej różnorodności kulturowej, która przekłada się też na  zwyczaje pogrzebowe, kultywowane przez jej mieszkańców Papusów.

Jedno z plemion Papui Nowej Gwinei - plemię Fore - praktykowało rytualny kanibalizm. W momencie, gdy jeden z członków rodziny umierał, pozostali bliscy - jedynie mężczyźni - zjadali jego ciało. Natomiast, dzieci i kobiety nacierały sobie twarze mózgiem zmarłego. W Polsce w miastach, takich jak Bydgoszcz, Białystok czy Katowice nigdy nie słyszało się o takich przypadkach.

Innym ciekawym rytuałem pogrzebowym jednego z plemion Papui Nowej Gwinei jest wędzenie bliskich zmarłych. Pauli wierzą, że ogień ma moc oczyszczającą. Niezwykłe jest to, że proces wędzenia trwa od kilku miesięcy do kilku lat. Po zakończeniu rytuału wędzenia, mumię umieszcza się w domu.

Rytuały kanibalizmu praktykowano do lat 50. ubiegłego wieku. Od tego czasu jest zabroniony na terenie Papui-Nowej Gwinei, natomiast plemiona z odległych terenów nadal zajadają się mięsem przedstawicieli własnego gatunku.

 

 

Rytualny kanibalizm Papusów z Nowej Gwinei

Wasze opinie:


Nikt jeszcze nie wystawił opinii. Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia na temat tej firmy zrób to jako pierwszy !

x

Dodaj opinię

Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Strony internetowe: NET-atak.pl

Copyright 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone dla stypyikonsolacje.pl

Copyright 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone dla stypyikonsolacje.pl

Projekt i realizacja: strony internetowe NET-atak.pl